De Mono

Rss Facebook You Tube Google+

Tomasz Banaś – gitary

Moja przygoda z muzyką zaczęła się w szkole średniej. Założyliśmy zespól, który grał bluesowe standardy. Nazywał się Heaven Blues i odniósł sporo sukcesów. Pojawiliśmy się na wielu festiwalach, m.in. słynnej Rawa Blues w katowickim Spodku. Wiele lat grania, poznawania warsztatu, improwizacji i wspólne doświadczenia sprawiły, że pasja stawała się moim zawodem.

Na I roku studiów w WSP w Kielcach na kierunku muzycznym poznałem Andrzeja Piasecznego i wraz z Dzidkiem Zioło i Tomkiem Bracichowiczem stworzyliśmy zespól Mafia. Razem z nimi występowałem i nagrywałem płyty osiągające status złotych i platynowych przez wiele lat.

Po odejściu Piaska z Mafii, nagrałem z zespołem jeszcze jedna płytę i dołączyłem do nowo tworzonego zespołu Andrzeja Piasecznego. Wspólnie pracując przez wiele lat uczestniczyłem we wszystkich ważnych momentach kariery Piaska. Komponowałem też piosenki dla innych artystów, m.in. dla Ewy Bem, a także grałem w krakowskim zespole Indigo z wokalistką Magda Steczkowską, z którymi nagrałem dwie płyty.

I wszystko toczyło się pięknie, ładnie i spokojnie, aż tu nagle padła propozycja współpracy z zespołem DE MONO… Za namowa Dzidka Zioło, który zaczął grać z chłopakami już wcześniej, postanowiłem ulec pokusie i dołączyć do DE MONO, stając na scenie obok swojego dawnego kompana z Mafii i nowych kolegów.

WYBIERZ Z MENU

DO OGLĄDANIA

Galerie zdjęć

De Mono Symfonicznie. Pierwszy koncert

W studiu im. Lutosławskiego 24 stycznia 2014 roku

 

De Mono w Bornem Sulinowie. Pozdrowienia dla publiczności

De Mono gościło 16 sierpnia 2013 roku na zlocie pojazdów militarnych

 

Materiały wideo

De Mono Symfonicznie – Statki na niebie

Teledysk z 2014 roku

 

De Mono & Dereszowska – Jednym zdaniem

Wideoclip autorstwa Kuby Michalczuka